betim kastrati

betim kastrati
 
HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share
 

 Disa mini-virusa!!!

Go down 
AuthorMessage
betim kastratiPosts : 102
Join date : 2008-08-14

Disa mini-virusa!!! Empty
PostSubject: Disa mini-virusa!!!   Disa mini-virusa!!! Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:53 pm

Disa mini-virusa!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Ketu do t'iu paraqes disa "trika",ku do te mund te krijoni disa mini-viruse te cilat sadopak do t'ua "shkaterrojne" pc tauj apo ndonje "armiku" te juaj.

*Se pari te ju tregoj se e tere puna kryhet nese e dini se e gjithe procedura qe zhvillohet,kryhet ne notepad...

te fillojme me mini virusin e pare,efekti i te cilit eshte shfaqja e disa shenimeve te cilat do te ju diken sikur virusa,dhe pas nje periudhe(te cilen e caktoni ju) do t'iu ndalet kompjuteri.

1.Hape nje fajll te ri tekstual(notepad) te cilin mund ta arrini me klikim ne desktop,new,text document,apo rruget e tjera qe besoj se i dini.
2.Shenoni kete permbajtje: @echo off
msg * I don't like you
shutdown -c "error!your pc is going to garbage box!" -s
perjashtim:ne vend te I DON'T LIKE YOU dhe your pc is going to garbage box,mund te shenoni qka te doni ju.
3.te ruhet ky fajll si batch file,pra ne fund te shenoni emrin e fajllit si doni ju dhe ne fund .bat(shembull: virusi.bat)
Back to top Go down
View user profile
 
Disa mini-virusa!!!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mini Quilts
» Mini Mia Striving for Skinny
» RMXP = Mini Mortal Kombat Sprites
» Skater Girl mini for my Judge Dredd Gang
» Die cut doilies and mini tickets

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
betim kastrati :: Your first category :: Your first forum-
Jump to: